Opublikowany: 13/03/2022

Nadciśnienie Tętnicze Praktycznie

nt praktycznie

Szanowni Państwo,

Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa na jubileuszową, 20. konferencję naukowo-dydaktyczną „Nadciśnienie Tętnicze Praktycznie” pod patronatem flagowych Czasopism Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego – Arterial Hypertension i Nadciśnienie Tętnicze w Praktyce, która w tym roku odbędzie się w nowej odsłonie w Żninie w dniach 6-7 maja.

Po dwuletniej przerwie, biorąc pod uwagę Państwa głosy o wyczerpaniu się dotychczasowej formuły spotkań, postanowiliśmy przygotować nową propozycję i zaprosić Państwa do starej cukrowni z dala od wielkich aglomeracji i zgiełku życia codziennego. Wierzymy, że w tych okolicznościach stworzymy idealną atmosferę do przedstawienia praktycznej wiedzy i wymiany poglądów.

Konferencja wraca pod nowym tytułem „Nadciśnienie Tętnicze Praktycznie”. Układając program i zapraszając wykładowców, kierowaliśmy się nie tylko ich uznanym dorobkiem naukowym, ale również wiedzą praktyczną – tak by po zakończeniu konferencji każdy z nas mógł przenieść wiedzę z wykładów do codziennej praktyki.

Zaprosiliśmy do Żnina wybitnych Ekspertów z zakresu medycyny sercowo-naczyniowej i metabolicznej, którzy przedstawią aktualne strategie i trendy diagnostyczno-terapeutyczne w chorobach serca i naczyń, wtórnych do nadciśnienia tętniczego, otyłości, cukrzycy i zaburzeń lipidowych. Z uwagi na fakt, że w okresie pandemii opublikowano kilka ważnych dokumentów aktualizujących standardy postępowania w chorobach układu krążenia, nasze spotkanie będzie zatem doskonałą okazją do ich przybliżenia i krytycznego omówienia.

Naszą nieukrywaną ambicją jest, aby po trudnym dla wszystkich okresie pandemii konferencja Czasopism Arterial Hypertension i Nadciśnienie Tętnicze w Praktyce „Nadciśnienie Tętnicze Praktycznie” w nowej formule powróciła na stałe do kalendarza medycznych wydarzeń edukacyjnych.

Bardzo serdecznie Państwa zapraszamy!

 

Jacek Wolf                                                                                                        Arkadiusz Niklas
Przewodniczący komitetu naukowego                                                Przewodniczący komitetu naukowego