SerwisPolskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego

Aktualności

Uwaga! Pozostało tylko kilka dni na zgłoszenie abstraktu do 28. European Meeting on Hypertension and Cardiovascular Protecion, który obędzie się w dniach 8–11 czerwca 2018 roku w Barcelonie. Termin zgłoszeń mija 8 stycznia 2018 roku.

...

więcej28. European Meeting on Hypertension and Cardiovascular Protection 

Decyzją Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, podjętą w dniu 27 października 2017 roku, zostały zmienione warunki zwrotu kosztów związanych z udziałem młodych naukowców w kongresie ESH.

...

więcejAktualizacja regulaminu dotyczącego zwrotu kosztów dla młodych naukowców 

Decyzją Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego lek. Dawid Ostrówka — zgodnie z regulaminem — uzyskał zwrot kosztów poniesionych w związku z wyjazdem na kongres ESH, gdzie zaprezentował pracę pt. Impact of short-term CPAP treatment on day-, and nighttime activity of obstructive sleep apnea hypertensive patients.

...

więcejZwrot kosztów związanych z wyjazdem na kongres ESH 

Uprzejmie informujemy, że w dniach 14–15 grudnia bieżącego roku w Paryżu w odbędzie się Kongres, zorganizowany pod patronatem Francuskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, 37es Journées de l'Hypertension Artérielle połączony z 11th International Meeting of the French Society of Hypertension/

...

więcej 37es Journées de l'Hypertension Artérielle — 11th International Meeting of the French Society of Hypertension 

W imieniu prof. dr hab. n. med. Danuty Ostalskiej-Nowickiej z Kliniki Kardiologii Dziecięcej, Nefrologii i Nadciśnienia Tętniczego Wieku Rozwojowego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz biura organizacyjnego z przyjemnością informujemy o organizacji I Ogólnopolskiej Konferencji „Nadciśnienie Tętnicze u Dzieci i Młodzieży — (Nie)doceniony Problem Kliniczny”, która odbędzie się w Poznaniu w dniu 16 czerwca 2018 roku.

...

więcejI Ogólnopolska Konferencja „Nadciśnienie Tętnicze u Dzieci i Młodzieży — (Nie)doceniony Problem Kliniczny” 

Sekcja Pediatryczna Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego we współpracy z Zakładem Epidemiologii Katedry Medycyny Społecznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Polskim Towarzystwem Pediatrycznym, Sekcją Pediatrii Społecznej i Medycyny Szkolnej mają przyjemność poinformować i zaprosić Państwa na ogólnopolską konferencję naukowo-szkoleniową poświęconą problemom kontroli ciśnienia tętniczego i wysiłku fizycznego u dzieci i młodzieży.

...

więcejWysiłek fizyczny a ciśnienie tętnicze u dzieci i młodzieży. XIV OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWO-SZKOLENIOWA 

Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa do wspólnej, ogólnoświatowej akcji mierzenia ciśnienia tętniczego u wszystkich pacjentów, u których pomiar nie był wykonany w ostatnim roku! Inicjatywa, która w Polsce odbywa się pod honorowym patronatem Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego ma ambitny cel — przeprowadzić ćwierć miliona pomiarów wartości ciśnienia w grupie naszych pacjentów.

...

więcejMaj miesiącem mierzenia ciśnienia — ogólnoświatowa inicjatywa MMM17! 

W imieniu Redaktor Naczelnej czasopisma „Arterial Hypertension”, Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego i wydawnictwa Via Medica, serdecznie zapraszamy do udziału w I edycji konkursu na najlepszą pracę oryginalną z zakresu nadciśnienia tętniczego publikowaną w numerach 2/2017, 3/2017, 4/2017, 1/2018.

...

więcejI edycja konkursu oficjalnego czasopisma Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego „Arterial Hypertension” 

Zarys planów kadencji 2016–2018 — Urzędujący Prezes PTNT, Prof. Andrzej Tykarski;

Podsumowanie kadencji 2014–2016 — Ustępujący Prezes PTNT, Prof. Krzysztof Narkiewicz.

...

więcejInformacje Zarządu dotyczące bieżącej działalności PTNT 

Zapraszamy do wzięcia udziału w XVI Konferencji Dydaktycznej Czasopism „Arterial Hypertension” i „Nadciśnienie Tętnicze w praktyce”, która odbędzie się 19–20 maja 2017 w Warszawie. Tematem przewodnim będą „Nowe strategie w leczeniu nadciśnienia tętniczego i prewencji sercowo-naczyniowej”.

...

więcejPoznaj nowe strategie w leczeniu nadciśnienia tętniczego — zapraszamy na konferencję 



Partner serwisu:

Patronat medialny: