SerwisPolskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego

Aktualności

Decyzją Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego lek. Dawid Ostrówka — zgodnie z regulaminem — uzyskał zwrot kosztów poniesionych w związku z wyjazdem na kongres ESH, gdzie zaprezentował pracę pt. Impact of short-term CPAP treatment on day-, and nighttime activity of obstructive sleep apnea hypertensive patients.

...

więcejZwrot kosztów związanych z wyjazdem na kongres ESH 

Uprzejmie informujemy, że w dniach 14–15 grudnia bieżącego roku w Paryżu w odbędzie się Kongres, zorganizowany pod patronatem Francuskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, 37es Journées de l'Hypertension Artérielle połączony z 11th International Meeting of the French Society of Hypertension/

...

więcej 37es Journées de l'Hypertension Artérielle — 11th International Meeting of the French Society of Hypertension 

W imieniu prof. dr hab. n. med. Danuty Ostalskiej-Nowickiej z Kliniki Kardiologii Dziecięcej, Nefrologii i Nadciśnienia Tętniczego Wieku Rozwojowego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz biura organizacyjnego z przyjemnością informujemy o organizacji I Ogólnopolskiej Konferencji „Nadciśnienie Tętnicze u Dzieci i Młodzieży — (Nie)doceniony Problem Kliniczny”, która odbędzie się w Poznaniu w dniu 16 czerwca 2018 roku.

...

więcejI Ogólnopolska Konferencja „Nadciśnienie Tętnicze u Dzieci i Młodzieży — (Nie)doceniony Problem Kliniczny” 

Sekcja Pediatryczna Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego we współpracy z Zakładem Epidemiologii Katedry Medycyny Społecznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Polskim Towarzystwem Pediatrycznym, Sekcją Pediatrii Społecznej i Medycyny Szkolnej mają przyjemność poinformować i zaprosić Państwa na ogólnopolską konferencję naukowo-szkoleniową poświęconą problemom kontroli ciśnienia tętniczego i wysiłku fizycznego u dzieci i młodzieży.

...

więcejWysiłek fizyczny a ciśnienie tętnicze u dzieci i młodzieży. XIV OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWO-SZKOLENIOWA 

Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa do wspólnej, ogólnoświatowej akcji mierzenia ciśnienia tętniczego u wszystkich pacjentów, u których pomiar nie był wykonany w ostatnim roku! Inicjatywa, która w Polsce odbywa się pod honorowym patronatem Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego ma ambitny cel — przeprowadzić ćwierć miliona pomiarów wartości ciśnienia w grupie naszych pacjentów.

...

więcejMaj miesiącem mierzenia ciśnienia — ogólnoświatowa inicjatywa MMM17! 

W imieniu Redaktor Naczelnej czasopisma „Arterial Hypertension”, Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego i wydawnictwa Via Medica, serdecznie zapraszamy do udziału w I edycji konkursu na najlepszą pracę oryginalną z zakresu nadciśnienia tętniczego publikowaną w numerach 2/2017, 3/2017, 4/2017, 1/2018.

...

więcejI edycja konkursu oficjalnego czasopisma Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego „Arterial Hypertension” 

Zarys planów kadencji 2016–2018 — Urzędujący Prezes PTNT, Prof. Andrzej Tykarski;

Podsumowanie kadencji 2014–2016 — Ustępujący Prezes PTNT, Prof. Krzysztof Narkiewicz.

...

więcejInformacje Zarządu dotyczące bieżącej działalności PTNT 

Zapraszamy do wzięcia udziału w XVI Konferencji Dydaktycznej Czasopism „Arterial Hypertension” i „Nadciśnienie Tętnicze w praktyce”, która odbędzie się 19–20 maja 2017 w Warszawie. Tematem przewodnim będą „Nowe strategie w leczeniu nadciśnienia tętniczego i prewencji sercowo-naczyniowej”.

...

więcejPoznaj nowe strategie w leczeniu nadciśnienia tętniczego — zapraszamy na konferencję 

Data: 10 Października 2016

Walne zebranie Członków PTNT w Sopocie

W piątek, 21 października 2016 roku w sali "A" hotelu Sheraton w Sopocie, podczas XV Jubileuszowego Zjazdu Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, odbędzie się zwykłe walne zebranie Członków Towarzystwa. Pierwszy termin zebrania przewidziano na godz. 11.30, natomiast drugi na godz. 11.45.

...

więcejWalne zebranie Członków PTNT w Sopocie 

Gorąco zachęcamy Autorów do zgłaszania prac oryginalnych na XV Zjazd Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, który odbędzie się w październiku br. w Sopocie.

...

więcejNowy termin nadsyłania streszczeń na XV Zjazd PTNT Partner serwisu:

Patronat medialny: