SerwisPolskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego

Aktualności

Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa do wspólnej, ogólnoświatowej akcji mierzenia ciśnienia tętniczego u wszystkich pacjentów, u których pomiar nie był wykonany w ostatnim roku! Inicjatywa, która w Polsce odbywa się pod honorowym patronatem Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego ma ambitny cel — przeprowadzić ćwierć miliona pomiarów wartości ciśnienia w grupie naszych pacjentów.

...

więcejMaj miesiącem mierzenia ciśnienia — ogólnoświatowa inicjatywa MMM17! 

W imieniu Redaktor Naczelnej czasopisma „Arterial Hypertension”, Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego i wydawnictwa Via Medica, serdecznie zapraszamy do udziału w I edycji konkursu na najlepszą pracę oryginalną z zakresu nadciśnienia tętniczego publikowaną w numerach 2/2017, 3/2017, 4/2017, 1/2018.

...

więcejI edycja konkursu oficjalnego czasopisma Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego „Arterial Hypertension” 

Zarys planów kadencji 2016–2018 — Urzędujący Prezes PTNT, Prof. Andrzej Tykarski;

Podsumowanie kadencji 2014–2016 — Ustępujący Prezes PTNT, Prof. Krzysztof Narkiewicz.

...

więcejInformacje Zarządu dotyczące bieżącej działalności PTNT 

Zapraszamy do wzięcia udziału w XVI Konferencji Dydaktycznej Czasopism „Arterial Hypertension” i „Nadciśnienie Tętnicze w praktyce”, która odbędzie się 19–20 maja 2017 w Warszawie. Tematem przewodnim będą „Nowe strategie w leczeniu nadciśnienia tętniczego i prewencji sercowo-naczyniowej”.

...

więcejPoznaj nowe strategie w leczeniu nadciśnienia tętniczego — zapraszamy na konferencję 

Data: 10 Października 2016

Walne zebranie Członków PTNT w Sopocie

W piątek, 21 października 2016 roku w sali "A" hotelu Sheraton w Sopocie, podczas XV Jubileuszowego Zjazdu Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, odbędzie się zwykłe walne zebranie Członków Towarzystwa. Pierwszy termin zebrania przewidziano na godz. 11.30, natomiast drugi na godz. 11.45.

...

więcejWalne zebranie Członków PTNT w Sopocie 

Gorąco zachęcamy Autorów do zgłaszania prac oryginalnych na XV Zjazd Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, który odbędzie się w październiku br. w Sopocie.

...

więcejNowy termin nadsyłania streszczeń na XV Zjazd PTNT 

Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, które odbyło się 20 maja 2016 roku, został uchwalony nowy statut naszego Towarzystwa.

...

więcejNowy statut Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego 

W najbliższy piątek tj. 20 maja 2016 roku w Warszawie odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków PTNT.

...

więcejNadzwyczajne Walne Zebranie Członków Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego 

Po raz pierwszy Światowy Dzień Nadciśnienia obchodzono w maju 2005 roku z inicjatywy Światowej Ligi Nadciśnieniowej. Do tego czasu na całym świecie 17 maja odbywają się liczne wydarzenia mające na celu zachęcenie mieszkańców wszystkich krajów do podejmowania działań zapobiegających oraz skutecznego leczenia tego cichego zabójcy.

...

więcej17 maja Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego 

Portuguese Society of Hypertension announce that Master Course "Salt, Hypertension and Stroke" will be held in Oporto, Portugal at 2–3 December 2016.

...

więcejPortugalskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego zaprasza do udziału w szkoleniu „Salt, Hypertension and Stroke” Partner serwisu:

Patronat medialny: