SerwisPolskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego

Program XV Jubileuszowego Zjazdu Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego już dostępny!

2 Lutego 2016

Spotkanie będzie kolejną okazją do prezentacji dorobku naukowego krajowych ośrodków, wymiany doświadczeń lekarzy praktyków oraz poznania osiągnięć światowej hipertensjologii. Program Zjazdu obejmuje sesje naukowe, edukacyjne oraz cykl seminariów, mających ułatwić zdobycie umiejętności koniecznych w diagnostyce i leczeniu chorych z nadciśnieniem tętniczym oraz innymi chorobami układu krążenia.

Będziemy mieli wyjątkową okazję spotkania i wysłuchania w Sopocie polskich i zagranicznych ekspertów w dziedzinie epidemiologii, patofizjologii i leczenia nadciśnienia tętniczego. Na Zjazd zaproszonych zostało 20 gości zagranicznych, reprezentujących najbardziej znane europejskie ośrodki hipertensjologiczne.

Poruszane będą między innymi następujące zagadnienia:

  • Najnowsze zalecenia oraz stanowiska PTNT i Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego;
  • Kontrowersje w leczeniu nadciśnienia tętniczego;
  • Nadciśnienie u dzieci i młodzieży;
  • Nadciśnienie w sytuacjach szczególnych;
  • Nadciśnienie i mózg;
  • Nadciśnienie wtórne.

Program szczegółowy dostępny na stronie XV Jubileuszowego Zjazdu PTNT

Zjazd będzie też okazją do zaprezentowania oryginalnych prac badawczych, które przedstawione zostaną w sesjach plakatowych oraz ustnych. Autorzy prac poniżej 35. roku życia będą mogli się ubiegać o granty zjazdowe dla młodych badaczy. Najlepsze prace zostaną wyróżnione nagrodami PTNT.

Bogaty program naukowo-dydaktyczny, jak i imprezy towarzyszące przyczyniły się do sukcesu poprzedniego Zjazdu, który odbył się w tym samym miejscu w 2014 roku. Mamy nadzieję, że tak będzie i tym razem. Spotkajmy się ponownie w Sopocie!

prof. dr. hab. n. med. Krzysztof Narkiewicz

Prezes PTNT

prof. dr. hab. n. med. Andrzej Tykarski

Prezes-Elekt PTNT

Więcej informacji na oficjalnej stronie ZjazduPartner serwisu:

Patronat medialny: